Dyscypliny

Jesteś naszym

gościemTEST - technika grzewcza i sanitarna

Trepko Sp. z o.o. - Producent maszyn pakujących

Studio Fotografii Cyfrowej Fotoplastyka

INTERMILK Adam Szalaty

 Husqvarna Gniezno Wojciech Jankowski

DJ DEEAS - oprawa muzyczna imprez

nazwa, adres, dane kontaktowe firmy

 

 

Współpraca


SZS Wielkopolska

starostwo_powiatowe_gniezno
Starostwo Powiatowe Gniezno


Sport Gniezno


Informacjelokalne Gniezno


Wielkopolski Związek Unihokeja


UKS Błyskawica Niechanowo

lks_chrobry_gniezno
LKS Chrobry
Gniezno

 

ADRIANO - Moda damska i męska

Profit - Biuro rachunkowe

Sklep MACZEK - Produkty bliższe zdrowiu

SERWIS OGUMIANIA PKS - Halina Majewska

STOLBUD

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 


UNIHOKEJ 2013/2014

 

V Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego SPG w Unihokeja Chłopców w ramach Licealiady

    W dniach 8-9 października 2013 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie po raz piąty odbywają się Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeja Chłopców i Dziewcząt w ramach Licealiady 2013/2014. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że od tego roku ta dyscyplina została na stałe wpisana do kalendarza rozgrywek sportowych SZS „Wielkopolska”. Do tej pory poprzednie cztery edycje miały charakter imprezy otwartej.
    Pierwszego dnia odbyły się rozgrywki chłopców. Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów, które rozegrały swoje mecze w dwóch grupach. W grupie A rywalizowały reprezentacje Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, III Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. W grupie B zagrali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2,II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Witkowa oraz I Liceum Ogólnokształcącego. Poza reprezentacją z Witkowa reszta uczestników to szkoły gnieźnieńskie. W fazie grupowej mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” w czasie 2x8 min. Do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Zwycięzcy grali 2x10min „na krzyż” z zespołami, które zajęły drugie miejsca. Finały to znów dwa mecze po dwie „długie” 10 minutowe połowy obfitujące w wiele bramek i emocji.
    Od początku zawodów faworytami do meczu finałowego były ekipy z ZSP nr 3 oraz III LO z Gniezna. Jednak II LO niespodziewanie napisało „własny scenariusz turnieju”. W rozegranych dziś 5 meczach nie stracili ani jednego punktu, strzelili 27 bramek, tracąc zaledwie 6. Zaczęło się od zwycięstwa 5:1 z „Cieszkowskim”, dalej 3:0 z „Pomnikiem”, 10:0 z Witkowem, 5:1 z „Rolnikiem”. Jak się później okazało liderzy i wiceliderzy grupy B znów się spotkali po przeciwnych stronach boiska, tym razem w meczu finałowym. Drużyna ZSP 2 wyciągnęła wnioski z pierwszego grupowego spotkania i tym razem postawiła silny opór „Piętnastce”. Cały mecz to zacięta i wyrównana sportowa walka, w której padały bramka za bramkę. Dosłownie rzutem na taśmę w końcowych minutach szalę korzyści na swoją stronę przechyliło II LO, tym razem zwyciężając 5:4. W małym finale o trzecie miejsce zdecydowanym zwycięstwem zakończyła turniej drużyna „Sienkiewicza”, pokonując swych rywali z ZSP 1 w Gnieźnie 10:4            .
    Dzięki zeszłorocznemu zwycięstwu w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Gniezna, w tym roku prawo awansu do rozgrywek w makroregionie uzyskały dwie gnieźnieńskie drużyny. Także dzisiejsi finaliści (II LO i ZSP 2) będą 14 listopada 2013r. reprezentować nasz powiat w kolejnym szczeblu Licealiady.
    Poniżej wyniki poszczególnych spotkań.

Faza grupowa:

ZSP nr 3 – 1:0 - ZSP nr 1
III LO – 3:0 - ZSP nr 4
ZSP nr 2 – 1:5 - II LO
ZSP w Witkowie – 1:5 - I LO
ZSP nr 3 – 2:1 - III LO
ZSP nr 1 – 7:1 - ZSP nr 4
ZSP nr 2 – 8:0 - ZSP w Witkowie
II LO – 3:0 - I LO
ZSP nr 3 – 9:0 - ZSP nr 4
ZSP nr 1 – 2:1 - III LO
ZSP nr 2 – 4:1 - I LO
II LO – 10:0 - ZSP w Witkowie

Mecze półfinałowe:

ZSP nr 3 – 3:4 - ZSP nr 2
II LO – 5:1 - ZSP nr 1

Finały:

ZSP nr 3 – 10:4 - ZSP nr 1
II LO – 5:4 - ZSP nr 2

Tegorocznych Mistrzów Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeja z II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, prowadzonych przez Krzysztofa Kamińskiego, reprezentowali: Michał Grzeszczak (kapitan), Jacek Wawrzyniak (bramkarz), Radosław Strzelecki, Maciej Adamski, Filip Adamski, Patryk Ciemnoczołowski, Mateusz Kaniasty, Tomasz Subocz, Damian Pluta, Kamil Janas, Alan Dopieralski, Jakub Rabiej.

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do kibicowania Gnieźnianom w listopadowym turnieju. Natomiast jutro od godziny 9.30 swoje zmagania rozpoczynają dziewczęta- także zachęcamy do kulturalnego dopingu.

Na koniec gorące podziękowania dla firmy AZETX, która wypożyczyła na turniej zestaw band.

 

autor: Krzysztof Kamiński
foto: Klaudia Olejniczak


Pozdrowienia dla "Ryby"

Mistrzowie Powiatu Gnieźnieńskiego 2013/2014

 

wstecz...